Kuo skiriasi tyčinis neišmanymas nuo nekalto neišmanymo?
Klausimas: Kuo skiriasi tyčinis neišmanymas nuo nekalto neišmanymo, ir kokias karmines pasekmes sukuria tyčinis mėginimas nustelbti kitų žmonių ir nekaltųjų laisvą valią?
Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2019 m. konferencijoje Olandijoje.
Nekaltas neišmanymas reiškia, kad jūs kažko nežinote, kadangi šios žinios jums nebuvo prieinamos. Ir čia galime pasinaudoti prieš tai duotu pavyzdžiu: buvo laikai, kai žmonės nežinojo apie bakterijų egzistavimą ir todėl nežinojo, kaip būtų galima išgydyti tam tikras ligas. Tai buvo nekaltas neišmanymas.
Tyčinis neišmanymas reiškia, kad žinios iš tiesų yra prieinamos, galbūt jūs netgi buvote supažindinti su šiomis žiniomis, tačiau renkatės tyčia jas ignoruoti, atmesti, neigti ir jas išjuokti, kadangi nenorite keistis. Arba nenorite prarasti kažkokios savo turimos pozicijos. Plačiausia prasme galėtume sakyti, kad kai mokslas nežinojo apie bakterijų egzistavimą, tai buvo nekaltas neišmanymas, tačiau šiandieninėje materialistinėje kultūroje, tai nėra nekaltas neišmanymas, kad mokslas „nežino“ apie energiją ir energijos poveikį.
Kaip jau prieš kelis dešimtmečius sakė Sen Žermenas, mokslininkai jau seniai galėjo pradėti tyrinėti energetinį sąmonės ir psichikos aspektą. Tai, kad jie iki pat šiol to dar nepadarė, nėra nekaltas neišmanymas, tai yra tyčinis neišmanymas. Jie negali sakyti, jog nekaltai to nežinojo, jie negali atėję sakyti: „O, mes šito nežinojome, mes šito nesupratome.“ Tačiau jūs turėjote potencialą tai suprasti ir pasirinkote sąmoningai tai užgniaužti. Tas pats, žinoma, galioja ir asmeniniame lygmenyje. Yra akivaizdu, kad jeigu jūs, nesuvokdami ką darote, kažkokiu būdu pažeidžiate kito asmens laisvą valią, karma bus mažesnė nei būtų tuomet, jeigu žinotumėte, ką darote, ir jeigu tai darytumėte tyčia. Dėl to nekyla jokių abejonių.
Tam tikra prasme, taip pat galėtume sakyti, kad perdavėme naują mokymą, peržengiantį tradicinį karmos supratimą. Mes sakėme, kad jūs išsiunčiate impulsą, kuris grįžęs smogs jums atgal. Taip pat ir tuomet, kai sąmoningai užgniaužiate žinias arba sąmoningai manipuliuojate kitų žmonių laisva valia, stiprinate savo pačių neišmanymą, savo tyčinį neišmanymą. Kas yra tyčinis neišmanymas? Tai yra fanatizmas. Stiprinate fanatinį mąstymą, kuris stabdo jūsų dvasinį augimą.
Versta iš www.ascendedmasteranswers.com