Dangus

Ar apie viską privalome turėti nuomonę?

Klausimas: Mėgstu skambinti į pokalbių šou, ir laidos vedėjas atgręžė mano ginklą prieš mane patį paklausdamas: „Na, o ką tu manai apie Irano ir Amerikos derybas atominės technologijos klausimu?“ Dažnai sakau, kad skambučiai į radiją yra lydimi skubotų vertinimų per atstumą, neturint pakankamai faktų. Neturėjau daug ko pasakyti šiuo klausimu, kadangi nesėdžiu prie derybų stalo, nematau skirtingų pusių ir tarp jų vykstančios dinamikos. Ar būtų buvę protingiau pasinaudoti savo intuicija ir kažką leptelėti apie Irano ir Amerikos derybas, net jeigu nuo ten esu per tūkstančius mylių, o gal geriau tiesiog palikti visoms toms elito grupėms išsiaiškinti tarp savęs ir atlikti visas tas derybas?

Atsakymas iš Kim Michaels konferencijoje Los Andžele 2015 metais:

Kimas: Na o ką tau sako tavo intuicija? [Juokas] Aš iš tiesų manau, kad, esant panašiai situacijai – ir nežinau, kaip visa tai toliau vystėsi – jaučiu, kad tiesiog negaliu turėti nuomonės, nes nežinau apie tai pakankamai, ir nejaučiu, kad šiuo metu tai yra svarbiausias klausimas, apie kurį turėčiau šviestis.

Tad egzistuoja ši sąmonė, kuri įslinko – ir ji taip pat yra įslinkusi ir į Daniją, bet JAV tai pasireiškia dar stipriau – kad turėtume sugebėti išspręsti labai sudėtingas problemas per 20 sekundžių. Bet tai tiesiog neįmanoma. Jaučiu, kad tai yra ant žmonių projektuojama sąmonė, kad apie viską turėtume turėti nuomonę, kad, jeigu būtume pastatyti prieš mikrofoną, privalome turėti nuomonę. Tačiau pasiekiau tašką, kuriame suvokiau, kad iš tiesų nustojau galvoti, jog apie viską turėčiau turėti kažkokią nuomonę.

Tai nereiškia, kad negaliu kažko pasakyti tam tikrais klausimais. Tačiau, kad galėčiau tai padaryti, turiu ne tik išstudijuoti išorinę situaciją, bet taip pat turiu apdoroti tai savo prote: „Ką man apie tai sako mano intuicija?“ Tam reikia laiko ir pastangų. Yra daug temų – kaip, pavyzdžiui, ką tik Danijoje turėjome rinkimus – apie kurias neturiu nuomonės, nes tiesiog nejaučiu, kad pakankamai apie tai žinau. Tad štai ką sakyčiau: „Nežinau pakankamai, ir todėl neturiu apie tai nuomonės.“ Ir ar tame yra kažkas blogo? Kas sako, kad privalau turėti atsakymą į kiekvieną pateiktą klausimą?

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2015 Kim Michaels