Dangus

Kazachstanui yra svarbu daugiau reikštis tarptautinėje pasaulio arenoje

Klausimas: Kokia yra šiuolaikinio Kazachstano problema? Ar tai yra demografinė problema? Kazachstanas turi labai mažą populiaciją, o jo teritorija yra labai didelė, o be to Kazachstanas yra labai turtingas gamtiniais ištekliais, kurių gviešiasi jo kaimynai, dvi supervalstybės – Rusija ir Kinija. Ar yra kažkas nacionalinėje kazachų žmonių psichologijoje, kas padaro šią šalį pažeidžiamą? Kaip mums įveikti demografinę problemą Kazachstane?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas konferencijoje Kazachstane 2018 metais.

Na, demografinės problemos jūs, žinoma, negalite įveikti, nes negalite pakeisti demografijos, nebent, žinoma, atiduotumėte savo teritoriją kaimynams ir jūsų šalis taptų mažesnė. Tai, žinoma, visiškai nėra mano vizija. Aš turiu viziją, kad palaipsniui, kolektyvinei sąmonei kylant, atsiras stipresnis nacionalinis tapatumas, tačiau daug aukštesniame lygmenyje nei anksčiau. Tai leis kazachų žmonėms tapti savarankiškai save valdančia šalimi, turinčia pakankamai stiprų nacionalinį tapatumą, kad jų negalėtų užgrobti kaimynai. Ir turiu pasakyti, kad šiuo atžvilgiu jums yra svarbu užmegzti daugiau ryšių su Vakarais, kad galėtumėte tęsti dabartinį perėjimą, kuris buvo pradėtas dabartinio prezidento, ypač kas liečia perėjimą prie lotyniško alfabeto ir kitų pokyčių, kurie suteikia Kazachstanui galimybę stipriau reikšis tarptautinėje arenoje. Priežastis, dėl kurios apie tai kalbu, yra ta, kad situacija, tam tikra prasme, yra labai aiški. Tam, kad į Kazachstano reikalus nesikištų jo didieji kaimynai, Kazachstanas ateityje turi atkreipti į save didesnį tarptautinį dėmesį. Kitaip tariant, tarptautinė pasaulio bendruomenė turi pradėti labiau suvokti Kazachstaną kaip atskirą šalį, turi labiau įsisąmoninti kazachų žmonių teisę gyventi savo šalyje be Rusijos ar Kinijos kišimosi.

Na ir dabar, mano mylimieji, kad ir ką jūs galvotumėte apie savo dabartinį prezidentą, leiskite man jums pasakyti, kad jeigu nebūtumėte turėję dominuojančio, stipraus prezidento, sugebėjusio stabdyti Rusiją ir Kiniją, jūs jau būtumėte patyrę daug didesnį kišimąsi iš savo dviejų didžiųjų kaimynų nei patyrėte iki šiol. Galėtume sakyti, kad dėl šios kišimosi grėsmės iš Šiaurės ir Pietų, Kazachstanui reikėjo turėti labai stiprų lyderį, kad jis galėtų atgrasinti Kiniją ir Rusiją. Netgi galėtume sakyti, kad tam tikru laipsniu dabartinio prezidento ilgaamžiškumas kažkiek priklauso nuo šios labai trapios situacijos Rusijoje ir Kinijoje, kiek agresyvi bus jų vadovybė, kai įvyks lyderių pasikeitimas šiose dviejose šalyse, ar kai tarptautinės bendruomenės suvokimas pasikeis, kad nebūtų tokios didelės rizikos, jog Kinija arba Rusija įsiverš į vakuumą, kuris atsirastų dabartiniam prezidentui nuėjus nuo scenos.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2018 Kim Michaels