Dangus

Pietų Korėjos-Kinijos santykiai

Klausimas: Brangus Pakylėtasis Mokytojau Konfucijau, ar manai, kad Korėja ir Kinija galėtų turėti abipusiai naudingus ir labai konstruktyvius tarpusavio santykius, ir ar galėtum, prašau, paaiškinti kryptį ir būdus, kuriais galėtume judėti link tokių santykių sukūrimo?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. Korėjos konferencijoje.

Tai, žinoma, yra įmanoma, tačiau nėra labai tikėtina su dabartine Kinijos valdžia, kadangi Kinijos valdžia, kaip sakiau, tiki, kad demokratija yra fundamentaliai silpna valstybės valdymo forma. Jie netgi tiki, kad demokratiją galiausiai išstums diktatūros, kas, žinoma, yra priešinga realybei ir priešinga mano aukso amžiaus vizijai. Ir vis dėlto, tol, kol jie turės šį įsitikinimą, bus sunku užmegzti „abipusiai naudingus santykius“, kadangi abipusiai naudingi santykiai geriausiai funkcionuoja tik tarp lygių.

Jeigu viena šalis save laiko pranašesne dėl savo dydžio ar savo politinės sistemos, yra sunku turėti abipusiai naudingus santykius. Tai visada kėlė sunkumų Kinijai, kadangi Kinija visada save laikė visatos centru, manydama, kad visos kitos šalys yra barbarai ir privalo prisitaikyti prie kiniečių gyvenimo būdo. Štai kodėl Pietų Korėjai iš tiesų būtų lengviau užmegzti abipusiai naudingus santykius su Japonija nei su Kinija. Žinau, kad tai gali šokiruoti dėl egzistuojančių senų nesutarimų, tačiau iš tiesų atėjo laikas palikti praeitį praeityje ir kurti naujus santykius su Japonija. Tai iš tiesų yra dalis mano aukso amžiaus vizijos.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels