Ar Nyčė buvo įkvėptas pakylėtųjų mokytojų?

Klausimas: Ar Nyčės „Taip kalbėjo Zaratustra“ buvo bent dalinai įkvėptas Pakylėtojo Mokytojo Zaratustros? Tai, kaip Nyčė kalba apie savo susitikimus su Zaratustra ir bendras dvasinis tonas skatina šitaip galvoti. Kokie yra jo kūrybos pavojai? Ar ši knyga tiesiog yra dar vienas filosofinis meno kūrinys?

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2021 metų Rusijai skirtame vebinare „Įveikite pranašumo sąmonę ir jausmą, kad esate nevientisi, sutraumuoti ir susikoncentravę į išorę“.

Nyčė nebuvo įkvėptas pakylėtojo mokytojo. Tačiau tai nereiškia, kad jo kūriniai ateina iš puolusių būtybių. Nyčė yra pavyzdys žmogaus, kuris buvo atviras tam tikroms idėjoms iš pakylėtųjų mokytojų, nors ir nebuvo tiesiogiai mūsų remiamas. Tačiau jis taip pat buvo atviras ir tam tikroms tamsioms idėjoms. Tad jo kūriniuose šios idėjos yra sumaišytos. Ir būtent dėl to turėtumėte naudotis savo įžvalgumu, studijuodami jo darbą ir daugumos kitų filosofų darbus.

Nėra taip, kad Nyčė buvo destruktyvus žmogus ar destruktyvus filosofas, tačiau jis iš tiesų turėjo tam tikrų psichologinių problemų. Tai reiškia, kad jis buvo atviras tam tikroms idėjoms, kurios nėra dermėje su pakylėtųjų mokytojų mokymais.

Tad turite, vertindami bet kokio filosofo darbus, iš tiesų pažvelgti į filosofą, į jo arba jos gyvenimą, į jo arba jos psichologiją, kad galėtumėte susidaryti vaizdą, iš kokios aplinkos ateina šis filosofas. Dažnai galite matyti, kad filosofas užaugo tam tikroje aplinkoje ir priėmė tam tikras idėjas jų nekvestionuodamas. Ir šios idėjos arba paradigmos, kaip dažnai yra vadinamos, sukūrė ribas, kurių šio žmogaus protas negali peržengti filosofiniuose svarstymuose. Tad daugumos filosofų negalima atsieti nuo jų kultūrinio konteksto. Ir jų tikrai negalima atsieti nuo jų individualios psichologijos.

Galite pastebėti, kad ar tai būtų filosofai, ar tai būtų mokslininkai, ar tai būtų rašytojai, ar tai būtų valstybių vadovai, religiniai vadovai, pasaulyje egzistuoja tendencija, labai subtili tendencija, kuri yra retai išreiškiama žodžiais, visada juos laikyti vos ne tobulais žmonėmis, kurie nebuvo veikiami savo asmeninės psichologijos.

Tai, žinoma, ateina iš puolusių būtybių, kurios nori, kad į jas žiūrėtumėte kaip į nekvestionuojamus lyderius, kad nežiūrėtumėte į jų asmeninę psichologiją, nes jos žino, kad jeigu pažvelgsite į jų asmeninę psichologiją, pamatysite disbalansus, pamatysite gilias psichologines žaizdas ir traumas, o tai reiškia, kad jų negalima laikyti neutraliais. Ir todėl, jų atnešti dalykai taip pat nebuvo neutralūs.

Daugelis žmonių yra labai atviri faktui, kad Hitleris buvo labai stipriai veikiamas savo psichologijos, tačiau jie nesugeba to pritaikyti daugeliui kitų lyderių, filosofų, rašytojų ir kitų žmonių. Niekada negalite atsieti žmogaus nuo jo arba jos psichologijos. Žinoma, yra žmonių, kurie įveikė ir išgydė didelę dalį savo psichologijos, tad jie gali būti neutralesni už kitus. Tačiau visada turite atsižvelgti į kažką atnešančio arba darančio žmogaus psichologiją, kaip, žinoma, turite atsižvelgti ir į savo psichologiją.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2021 Kim Michaels