Augančios būsto kainos

Klausimas: Korėjoje paprastiems žmonėms tampa vis sunkiau įsigyti namus dėl stipriai augančių būsto kainų. Ir nors apartamentų kainos daugiaaukščiuose namuose auga, jų tarnavimo laikas nėra toks ilgas. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją Korėjoje, kaip galėtume pagerinti situaciją, kad žmonėms taptų lengviau įpirkti nuosavus namus? Ir kaip augantis daugiaaukščių skaičius, kurių tarnavimo laikas nėra labai ilgas, paveiks mūsų visuomenę?

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2021 m. vebinare „Būkite atviromis durimis Žemės planetai“.

Na, vėlgi, matote panašią problemą daugumoje šiuolaikinių šalių, kad būsto kainos darosi vis labiau neįkandamos. Pagrindinė priežastis yra ta, kad šiuolaikinės demokratijos nesuvokė valdžios atsakomybės. Valdžios atsakomybė šiuolaikinėje demokratijoje yra užtikrinti, kad privačios kompanijos ir privatūs spekuliantai negalėtų neteisėtai pelnytis iš žmonių.

Turi atsirasti mechanizmas, ir tai jau buvo padaryta kai kuriose šalyse, tai gali būti padaryta įvairiais būdais, tačiau turi atsirasti mechanizmas, kad valstybė ribotų pelną, kurį kompanijos gali uždirbti iš būsto. Turite atrasti būdus apriboti spekuliavimą. Turite atrasti būdus sukurti aukštesnius reikalavimus statomiems pastatams, kad jie būtų geresnės kokybės ir galėtų tarnauti ilgesnį laiką, kad juose būtų geresnė aplinka, pavyzdžiui, su platesne infrastruktūra poilsiui, geresniu transportavimu ir taip toliau, kad viso to varomoji jėga nebūtų vien pelnas.

Yra šalių, kurios eksperimentavo kurdamos nepelno siekiančias įmones. Ir šių įmonių darbas yra statyti būstus už prieinamą kainą. Situacijos realybė yra tokia, kad tai jums rodo kapitalizmo ribotumą, kapitalistai nesugeba savęs sustabdyti ir nemėginti visada išspausti kuo didesnio pelno trumpalaikėje perspektyvoje, net jeigu ilgalaikėje perspektyvoje tai jiems patiems pakenks. Tiktai vyriausybė gali įsikišti, priimti ilgalaikės perspektyvos požiūrį ir suvokti, kad dabartinė nuolat didėjančių būsto kainų tendencija ne tokioje tolimoje ateityje iš tiesų pradės stabdyti visą ekonomiką, sukeldama ekonominį nuosmukį arba recesiją, ar bent jau sulėtindama ekonominį augimą.

Nėra sunku atlikti tyrimus, kurie parodytų, kad kai žmonės būstui išleidžia daugiau nei tam tikrą procentą nuo savo pajamų, visa ekonomika leidžiasi žemyn, nes žmonės neturi pakankamai atliekamų pinigų pirkti kitų vartojimo prekių. Todėl daugelis verslų negali parduoti savo prekių, kainos krenta. Ir todėl keletas spekuliantų uždirba daug pinigų, tačiau platesnė pramonė iš tiesų uždirba mažiau pinigų. Tad tiesiog egzistuoja limitas, koks procentas, ir tai skiriasi skirtingose šalyse, tačiau koks žmonių pajamų procentas gali atitekti būstui. O tai, kas viršija šią ribą, riboja ekonomiką. Ir tai yra visų labui, išskyrus kelis spekuliantus, atrasti tą pusiausvyrą, kuomet žmonės galėtų turėti įperkamą būstą. Tačiau tai gali padaryti tik valdžia, kadangi negalite tikėtis, jog šie privatūs spekuliantai ar privačios statybų bendrovės patys tai padarys. Tol, kol jie matys pelną, jie sieks šio pelno. Ir tiktai valdžia ir žmonės, palaikantys valdžią, gali tai apriboti.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2021 Kim Michaels