Investavimas ir spekuliavimas: kuo tai skiriasi?

Klausimas: Ar galėtų Sen Žermenas pakomentuoti savo teiginį, kad aukso amžiaus ekonomikoje pinigai neturėtų būti naudojami uždirbti daugiau pinigų? Ar tai reiškia, kad paskolos turėtų būti be palūkanų? Ir kalbant bendriau: kokios investicijos labiausiai derėtų su aukso amžiumi?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. Naujųjų Metų vebinare „Buvimas dvasingu žmogumi chaotiškame pasaulyje“.

Tarp verslo žmonių sklando posakis, kad sunkiausia yra uždirbti pirmąjį milijoną dolerių. Kai jau įgyjate savo pirmąjį milijoną, pinigai patys pradeda daryti pinigus, jums net nebereikia su tuo dirbti ar skirti tam savo dėmesio, ir todėl pinigai kaupiasi, jie patys save generuoja. Ir tai yra puolusių būtybių sukurta ekonomika, kurioje galite darytis pinigus neatlikdami jokio darbo, neatnešdami išradimų ir netarnaudami gyvenimui. Tai nėra talentų dauginimas, kadangi nesiekiate kelti aukštyn gyvybės, kelti jūs siekiate tik save, darydamiesi pinigus.

Tai turi daug išdavų, ir paimkime čia tik vieną pavyzdį: pažvelkime į akcijų rinką. Iš pradžių visa ši akcijų rinkos idėja buvo sukurta kaip būdas verslams sukaupti kapitalą, kurio pagalba jie galėtų išplėsti verslą ir jiems nereikėtų kreiptis į banką, ir imti paskolą iš banko. Verslas sukuria tam tikrus popieriukus, kurie versle yra vadinami akcijomis. Jie parduoda šias akcijas žmonėms, o žmonės perka šias akcijas, kadangi tikisi, kad kai verslas panaudos pinigus savo plėtrai, jis uždirbs daugiau pinigų. Mainais į tai verslas pažada akcininkams išmokėti tam tikrus dividentus už kiekvieną akciją. Kuo daugiau žmonės turės akcijų, tuo daugiau jiems bus išmokėta, tačiau dividentų per akciją dydis priklausys nuo verslo uždirbto pelno kiekio. Šitai, net ir aukso amžiuje, yra teisėta investicija. Tai netgi yra teisėta žmonėms, kurie perka akcijas, kadangi jie padeda verslui plėstis, o verslas sukurs produktą arba atliks patarnavimą, kuris bus naudingas klientams, ir taip toliau.

Tačiau ką padarė puolusios būtybės? Jos sukūrė papildomą dirbtinį sluoksnį ant akcijų rinkos, ir dabar jų prekyba akcijomis yra grindžiama ne dividentais, kuriuos tikisi gauti, o prielaida, kad akcijų kainos pakils, tad kažkada ateityje jos galės parduoti akcijas už didesnę sumą nei už jas sumokėjo.

Tai yra spekuliavimas. Akcijų pirkimas, kad gautumėte dividentus, yra investavimas. Akcijų pirkimas, kad jas parduotumėte už aukštesnę kainą, nekreipdami dėmesio į įmonės mokamus dividentus, yra spekuliavimas.

Spekuliavimas yra ir gali būti tik piramidinė schema. Pažvelkite į akcijų rinką. Galite grįžti kelis dešimtmečius į praeitį. Galite matyti, kokiame lygmenyje buvo Niujorko akcijų birža prieš 50 metų ir kokiame lygmenyje ji yra šiandien. Galite matyti, kad nors buvo pakilimų ir nuosmukių, egzistavo bendra kilimo į viršų tendencija. Tačiau paklauskite savęs, kaip akcijų kainos gali nepaliauti kilti?

Na, yra tik vienas būdas, kadangi pastoviai atsiranda naujų žmonių, kurie ateina į akcijų rinką ir perka akcijas. Ir visi šie žmonės yra šios varomosios jėgos dalis, nes jie akcijas perka ne dėl dividentų, kurie jiems galės būti išmokėti, jie akcijas perka spekuliuodami, kad akcijų kaina toliau didės, tad vieną dieną akcijų vertė bus didesnė nei jie už jas sumokėjo. Ir jau dabar kurį laiką Amerikoje žmonių pensijų planai buvo naudojami investavimui į akcijų rinką, tariamai siekiant suteikti žmonėms didesnę grąžą. Tačiau tai yra piramidinė schema, ir jūs žinote, kuo yra paremtos piramidinės schemos. Tol, kol jums pavyksta privilioti naujus žmones į savo schemą, esantieji piramidės viršūnėje gali nepaliauti darytis pinigus. Tačiau jeigu pasieksite tašką, kuriame nebepritrauksite naujų žmonių, visa piramidė sugrius. Ir būtent tai gali nutikti ir kažkuriuo metu privalės nutikti akcijų rinkai.

Tas pats galioja ir visoms kitoms spekuliacijoms, kaip kad matote dabar, didžiules vykstančias spekuliacijas energetinėje rinkoje ir maisto bei būtinųjų prekių rinkoje. Vartotojai visame pasaulyje moka daug daugiau už energiją, daug daugiau už būtiniausias prekes, nei mokėtų tuo atveju, jeigu nebūtų šio spekuliavimo. Tai nėra tarnavimas gyvenimui. Tai yra nedidelis elitas, kuris išnaudoja didžiąją populiacijos dalį. Akivaizdu, kad tai negalės tęstis aukso amžiuje. Tą patį būtų galima pasakyti apie paskolas ir palūkanas. Aukso amžiuje nebebus bankų, kurie duos paskolas, sukurdami pinigus iš oro ir reikalaudami už juos palūkanų, ir tuomet siūlydami šiuos iš oro sukurtus pinigus. Atsiras kiti būdai suteikti kreditą kaip tam tikrą investicijų formą visuomenėje. Siekdami visuomenės augimo, galėsite suteikti kreditą individams arba verslams.

Iš esmės, kaip jau anksčiau sakiau, aukso amžiaus ekonomikos gaires galėtume įvardinti taip: jūs suteikiate patarnavimą, sukurdami produktą, atnešdami išradimą arba naują idėją, arba tarnaudami žmonėms įvairiais būdais. Tai gali būti kažkas tokio labai paprasto kaip plaukų kirpimas. Nesukuriate produkto, neatnešate naujo išradimo, tačiau žmonės negali patys apsikirpti, tad jūs atliekate patarnavimą ir yra teisėta už tai gauti pinigus. Tai bus aukso amžiaus ekonomikos gairės.

O šitokie investavimai, kuriuos gali daryti tik jau pinigus turintys žmonės, visuomenės bus sustabdyti, kadangi visuomenės suvoks, jog tai iš tiesų yra žalinga populiacijai ir visai ekonomikai. Tai iš tiesų pažemina visos ekonomikos lygį. Jeigu nebūtumėte leidę 2% Jungtinių Valstijos populiacijos sukaupti daugiau kaip 90% turto, JAV ekonomika būtų buvusi daug aukštesniame lygyje, ir vidutinės pajamos, vidutinis pragyvenimo lygis būtų buvę daug aukštesni nei yra šiandien.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels