Kapitalizmas ir laisvas verslas

Klausimas: Nors sutinku, kad yra žmonių ir korporacijų, kurie yra piktnaudžiaujantys ir monopolistiški kapitalistinėje sistemoje, šie žmonės ir korporacijos egzistuoja kiekvienoje žmonių sukurtoje ekonominėje sistemoje. Kapitalizmas leido daugeliui imigrantų atvykti tuščiomis ir per vieną gyvenimą pasiekti klestėjimo būvį. Nelaikau kapitalizmo problema. Problema laikau žmones, kurie trokšta kontroliuoti materialų pasaulį ir kitus žmones. Ar kažką praleidžiu šiuose samprotavimuose?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. Amerikai skirtame vebinare.

Na, tai priklauso nuo to, kaip apibrėžiate kapitalizmą. Kaip jau keletą kartų anksčiau paaiškinau, yra daug, daug žmonių, ypač Amerikoje, kurie tiki, kad kapitalizmas ir laisvas verslas yra vienas ir tas pats. Tačiau tai nėra tas pats. Tai yra labai plačiai paplitęs klaidingas supratimas. Kapitalizmas yra ekonominė sistema. Ir kaip bet kuri kita ekonominė sistema jis buvo sukurtas elito su tikslu suteikti elitui privilegijuotą poziciją visuomenėje. Imigrantams atvykti į šalį ir susikurti sau klestėjimą per vieną gyvenimą leidžia laisvas verslas, ar bent jau toks verslas, kuris yra kaip įmanoma laisvesnis. Galutinė kapitalizmo išdava yra monopolija, kurioje vienai korporacijai priklauso visos gamybinės priemonės, ir tokioje sistemoje žmonės neturi laisvės pasiekti geresnės padėties. Jie turi prisijungti prie korporacinės mašinos ir pasitenkinti ta pozicija, kuri jiems buvo suteikta. Gebėjimas save transcenduoti ir gerai gyventi yra laisvos ekonomikos rezultatas. O laisvas verslas nėra ekonominė sistema, tai yra laisva ekonomika.

Jeigu apibrėžiate kapitalizmą taip, kaip tai darau aš, tuomet štai ką tu praleidi. Jeigu apibrėžiate kapitalizmą taip, kaip jis yra dažniausiai apibrėžiamas, na tai tuomet galite toliau įrodinėti, kad laisvas verslas ir kapitalizmas yra vienas ir tas pats, ir aš į tai iš tiesų neturiu ką atsakyti. Jeigu žmonės iki šiol nesuprato, kad egzistuoja tendencija korporacijoms darytis vis didesnėms, ir kad galutinė to išdava yra, jog viena korporacija taps visų dalykų savininkė ir viską kontroliuos, tuomet iš tiesų nėra jokio argumento, kuris galėtų jiems padėti pamatyti tai, ko jie nenori matyti. Ir būtent dėl to randate tiek daug žmonių, ypač Amerikoje, kurie tiki, kad kapitalizmas yra puikiausia ekonominė sistema ir kad kapitalizmas laimėjo prieš komunizmą. Tu, žinoma, esi teisus, kad problema labiau glūdi ne pačioje sistemoje, o žmonėse. Tačiau kaip sakiau, kapitalizmą sukūrė būtent tie žmonės, kurie nori išnaudoti kitus, kurie nori jėga įgyti privilegijuotą poziciją ir nori jėga ją išsaugoti, tuo būdu laikydami kitus žmones priespaudoje ir vogdami žmonių darbo vertę.

Tokia ekonomika negalės išlikti Aukso Amžiuje. Ir būtent dėl to matysite, kad bus situacijų, kuriose kapitalistinė ekonomika ir godumas, kuris yra skiriamasis jos bruožas, sukurs šias didžiules ekonomines problemas ir nuosmukius, didžiules ekonomines krizes, kaip 2008 finansų krizė, kaip krachas nekilnojamojo turto rinkoje, finansinių instrumentų krachas ir daugelį kitų krizių, kurios kils tol, kol demokratinės šalys, demokratinė valdžia nenuspręs, kad daugiau nebegali leisti nedideliam elitui valdyti ekonomikos, valdyti pinigų sistemos, valdyti finansų sistemos. Ir kad ekonomika turi būti iš žmonių, nuo žmonių ir žmonėms.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels