Olimpinės žaidynės

Klausimas: Kaip pakylėtieji mokytojai žiūri į aukšto lygio arba elitines sporto varžybas, tokias kaip olimpinės žaidynės, Pasaulio Taurės futbolo čempionatas arba Europos futbolo čempionatas? Kodėl yra taip aukštai vertinamas aukso medalio laimėjimas, pergalingo įvarčio įspyrimas, trofėjinės taurės iškėlimas ir t.t.? Kodėl tam tikri individai tiek daug investuoja save ir savo gyvenimą, kad pasiektų šį techninį tobulumą pasirinktoje sporto šakoje, ir kas tai yra per sąmonė, slypinti už šio iškilių sporto asmenybių ir įspūdingų tarptautinių sporto įvykių masinio liaupsinimo?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. Korėjos konferencijoje.

Na, mes jau anksčiau komentavome olimpines žaidynes ir sakėme, kad jos yra vertingos tuo, jog suburia žmones draugiško varžymosi dvasioje – ar bent jau tokia buvo pirminė intencija. Tačiau, žinoma, tai dabar yra tapę ganėtinai nedraugiškomis varžybomis, ypač po Sovietų Sąjungos ir Kinijos iškilimo, kurios naudojasi sportu kaip būdu skleisti savo sistemos pranašumą. Ir jūs, žinoma, taip pat matote šalis, kurios sportinių varžybų laimėjimą pavertė savo nacionalinio pasididžiavimo reikalu, ir iš tiesų matote tam tikras šalis, kurios apskritai turi labai stiprų varžymosi mąstymą, pavyzdžiui, Jungtinės Valstijos, ir tai verčia individus investuoti didelę dalį savo gyvenimo, mėginant laimėti šias sporto varžybas, kai tuo tarpu kitose šalyse valstybė juos stumia kuo geriau pasirodyti ir pakelti valstybės prestižą.

Tad tai yra atviras klausimas, ar olimpinės žaidynės iš tiesų suartina pasaulį ar jį labiau atskiria. Žinoma, daugelis futbolo varžybų atskiria šalis, kadangi jose vyrauja toks intensyvus varžymasis ir toks nesubalansuotas spaudimas laimėti šias varžybas. Tačiau kita vertus, šios varžybos iš tiesų sukoncentruoja žmonių dėmesį. Ir jos gali apjungti žmones šalyje, kai jų komandai gerai sekasi, ir tai apjungia žmones, kai vyksta šios pasaulinio masto varžybos. Nesakysiu, kad tai yra negatyvu dabartiniame kolektyvinės sąmonės lygmenyje, tai tiesiog yra vienas iš tų dalykų, kuriuos turime priimti, ir laikui bėgant palaipsniui transformuoti į mažesnio varžymosi, mažiau į prestižą orientuotą veiklą.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels