Savarankiškai atliekamas EMDR: ar tai saugu?

Klausimas: Mylima Motina Marija, aš savarankiškai sau taikiau EMDR, kuri yra terapeutinė technika, ir dariau tai žiūrėdama tik YouTube video, kuriame pratimą vedė terapeutas. Pasiekiau puikių rezultatų, kadangi mano pasąmonė neįtikėtinai mane atvedė prie aiškumo, o kartais netgi, manau, prie išrišimo. Vienintelė problema ta, kad tenka susidurti su nedideliu nerimu, kuris gali sutrikdyti mano miegą. Smegenų taškavimas yra EMDR atšaka. Ar tai taip pat yra geras įrankis? Ar būtų vertinga jį naudoti kartu su EMDR? Ar šiuos įrankius galima saugiai ir efektyviai taikyti sau savarankiškai, nepaisant nedidelio nerimo, kuris atsiranda kaip šalutinis poveikis? Jeigu taip, ar vis dar rekomenduotumėte ieškoti profesionalo pagalbos dėl geresnių rezultatų?

Kim Michaels: Ir čia klausimas tęsiasi toliau, jame yra klausiama apie dar vieną sistemą, apie kurią aš nieko nežinau. Nejaučiu, kad jie galėtų apie tai per mane šiuo metu pakomentuoti. Tačiau Motina Marija pakomentuos apie pirmąją sistemą.

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2024 m. Velykų vebinare.

Klausi, ar rekomenduočiau naudoti EMDR techniką, kuri yra pateikiama per YouTube video. Nesakau, kad tai negali jums duoti rezultatų. Tačiau jeigu patiriate šalutinį poveikį, pavyzdžiui, nerimą, turėtumėte pagalvoti apie terapeutą, kuris galėtų jums padėti tai daryti. EMDR nėra tokia technika, kurią būtų skirta naudoti vieną – be kalbėjimo terapijos. Ją turėtų naudoti terapeutas, kuris su jumis kalbėjosi, kuris jus pažįsta ir gali su jumis dirbti bei matyti, kas jums iškyla. Bendrai paėmus, rekomenduočiau tai daryti su terapeutu. Tačiau tuo nenoriu pasakyti, kad negalite to daryti savarankiškai, tik turėtumėte būti atsargūs. Ir jeigu jaučiate pašalinį poveikį, kuris yra negatyvus, liaukitės tai daryti. Žinoma, taip pat rekomenduoju naudotis šaukiniais ir invokacijomis, ypač dvasinei apsaugai, ir naudoti tai kartu su bet kokia kita terapija, ar atliktumėte ją su terapeutu, ar mėgintumėte tai daryti savarankiškai.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2024 Kim Michaels