Kaip Afrika gali priartėti prie aukso amžiaus

Klausimas: Po to kai Gana tapo nepriklausoma 1957 metais, etniniai pasidalijimai nebuvo iki galo išspręsti, ir jie atvedė prie virtinės valstybinių perversmų, vykusių iki 1992 metų. Mes dabar turime stabilią šalį – vieną iš pavyzdžių Afrikoje. Tačiau šiuo metu šie etniniai ir religiniai susiskaldymai išniro į paviršių „EWE“ grupės pavidalu, ir tai yra viena iš mažumų grupių, grasinanti atsiskirti. Ganoje vyks rinkimai 2020 metų gruodžio 7-ąją dieną, kuriuose spręsis dabartinės valdžios likimas. Iš dalies dėl valdžioje egzistuojančios korupcijos problemos, piliečiai, ypač mažumos etninės grupės, jaučiasi nesaugūs. Kaip Gana galėtų išspręsti joje egzistuojančius skilimus ir progresuoti link aukso amžiaus, tapdama pavyzdžiu Afrikai? Ar mokytojai mato šią galimybę Ganai ir visai Afrikai?

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas vebinare „Kaip pagilinti Kristaus įžvalgumą“ 2020 metais.

Kaip jau anksčiau sakėme, situacija Afrikos žemyne yra labai sudėtinga. Mes perdavėme apie tai mokymus, ir iš tiesų, nors kai kurios šalys yra toliau pažengusios šiame procese už kitas, vis dar matote, kad visada egzistuoja šie etniniai pasidalijimai, savo šaknimis siekiantys gentinį periodą, kuomet Afrika buvo taip stipriai pasidalijusi į visas tas daugybę įvairių gentelių. Jūs, žinoma, taip pat ir kitose pasaulio dalyse turėjote šią gentinę fazę, kuomet nedidelės gentelės save laikė visiškai besiskiriančiomis nuo kitų genčių ar netgi laikė save jų priešėmis, nes konkuravo su jomis dėl skurdžių gamtinių išteklių. Ir kitose pasaulio dalyse matėte, kad gentinę sąmonę yra įmanoma visiškai įveikti, tačiau tai paprastai užtrunka šiek tiek laiko, tam reikia kelių kartų. Tačiau tai galima įveikti žmonėms suvokus, kad jie galės įgyti geresnį materialų pragyvenimo lygį dirbdami kartu, užuot siekę vienas kitam pakenkti iš šių gentinių paskatų.

Na ir dabar, sunkumas visose šalyse yra, žinoma, toks, kad visada egzistuoja tendencija šaliai paliekant gentinę fazę pereiti į feodalinę fazę, kaip matėte tai vykstant feodalinėse Europos visuomenėse, kuriose valdžios elitas iš esmės buvo pavergęs plačiąją visuomenę. O kadangi kitos pasaulio dalys jau paliko šią fazę, Afrika yra traukiama arba neįžengti į šią fazę, kaip matėte tai įkūnyta kolonijų amžiuje, arba pereiti ją greičiau nei, pavyzdžiui, tai padarė Europos šalys.

Matote, kad likęs pasaulis Afriką traukia iš gentinės fazės pereiti į labiau šiuolaikišką valstybę daug greičiau nei tai buvo padaryta bet kurioje kitoje pasaulio dalyje. Ir yra natūralu bei suprantama, kad tai sukels įvairias problemas. Žmonėms yra labai sunku taip greitai pereiti šiuos etapus. Iš tiesų nėra jokios burtų lazdelės, kurios mostelėjimas galėtų padėti Ganai ir kitoms Afrikos šalims pereiti šią fazę. Konfliktai bus neišvengiami, neišvengiamai kils problemos, kurios turės būti sprendžiamos, ir tam reikės laiko. Tai gali pareikalauti tam tikrų konfrontacijų, tam tikro pasiryžimo pažvelgti į nacionalinį mąstymą, į kolektyvinę sąmonę, ir pripažinti susiskaldymus, užuot siekus juos užgniaužti. Galite sukurti stabilumą užgniauždami susiskaldymus. Matote tai daugelyje pasaulio dalių, tačiau tai veikia tik kurį laiką, o tuomet susiskaldymai vėl išnyra, ir jeigu jie nebus išspręsti, šalis negalės judėti pirmyn.

Vienas iš svarbiausių veiksnių būtų pasiryžimas pripažinti susiskaldymus, pripažinti, kad skirtingi žmonės turi skirtingas problemas, ir tai yra pagrįstos problemos, kurias reikia spręsti, atvirai apie jas kalbėti viešame forume, ir valdžiai reikia imtis veiksmų šioms problemoms ir šiems susiskaldymams spręsti.

Jums iš esmės reikia pasiekti tašką, kuriame populiacija pradėtų save laikyti labiau homogeniška. Žmonės pradėtų praregėti iš šių išorinių pasidalijimų ir suvoktų, kad jie visi yra šalies dalis, o šalis iš tiesų gali klestėti tik tuomet, jeigu klesti visi tos šalies žmonės. Galite pažvelgti į kai kurias labiau klestinčias pasaulio šalis, pavyzdžiui, į Europos šalis Šiaurės Europoje, ir galite matyti, kad šiandien jos turi daug homogeniškesnę populiaciją, tačiau taip buvo ne visada. Tai buvo pasiekta palaipsniui, keičiantis kartoms, kuomet žmonės pradėjo matyti už padalijimų ir priimti, kad jie turi bendrą sąmonę, bendrą nacionalinį tapatumą.

Ir tai taip pat gali nutikti ir kai kuriose iš šių Afrikos šalių. Tačiau taip pat turite suprasti, kad turite labai sunkiai išsprendžiamą problemą Afrikoje, kadangi daugelis dabartinių Afrikos šalių buvo sukurtos kolonijų laikais. Ir tai padarė kolonijas čia įkūrusios Europos valstybės, kurios nubrėžė sienas, kai kuriais atvejais, labai dirbtinai, remdamosis laikina situacija, laikinu galios balansu tarp, sakykime, vokiečių ir britų, ir todėl buvo nubrėžta linija, neatsižvelgiant į tos vietovės istoriją, į įvairius toje vietovėje egzistuojančius gentinius pasidalijimus.

Jeigu pažvelgtumėte į tai realistiškai, suvoktumėte, kad kai kurios šios ribos Afrikoje iš tiesų turėtų būti perbraižomos iš naujo, kad galėtumėte sukurti homogeniškesnę populiaciją, grįstą tos vietovės istorija. Tačiau, ar tai padaryti iš viso yra įmanoma ar realistiška, atsižvelgiant į sąmonę, kurią jau susikūrėte pagal tam tikrą nacionalinę sąmonę, yra atviras klausimas. Tačiau tai iš tiesų yra vienas iš dalykų, apie kurį idealiu atveju turėtų būti mąstoma. Idant galėtumėte pažvelgti į tam tikrą populiaciją, gyvenančią tam tikroje vietovėje, ir galėtumėte perbraižyti tam tikras ribas, kad ji turėtų savo šalį, ir toje šalyje nebūtų jokių mažumų, nes jos priklausytų kitai šaliai, kurioje galėtų sudaryti tos šalies daugumą. Tačiau, žinoma, suprantu, kad tai yra labai sudėtinga problema ir nėra tikėtina, kad artimiausioje ateityje tai bus sprendžiama.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2020 Kim Michaels