Skaudžių smūgių mokykla Argentinoje

Klausimas: Politinė ir ekonominė situacija Argentinoje sparčiai blogėja, ar nusimato kokių nors prošvaisčių mano šaliai per ateinančius metus?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2021 metų Rusijai skirtame vebinare „Įveikite pranašumo sąmonę ir jausmą, kad esate nevientisi, sutraumuoti ir susikoncentravę į išorę“.

Na, mano mylimieji, deja yra taip, kad daugelis Pietų Amerikos ir Centrinės Amerikos šalių vis dar tebėra skaudžių smūgių mokykloje, kurioje joms reikės patirti ganėtinai dramatiškas sąlygas, kad suprastų, jog tai neveikia.

Matysite, jeigu pažvelgsite į istoriją, kad kai kurios šalys perėjo šiuos labai stiprius pakilimus ir nuosmukius ekonomikoje, dažnai dėl to, kad buvo įsimylėjusios kažkokią ideologiją, ar tai būtų buvęs socializmas ar neoliberalizmas. Ir jos nusprendė įgyvendinti šią ekonominę sistemą, neatsižvelgdamos į tai, kokia yra ekonominių principų realybė ir kokia yra praktinė situacija jų šalyje.

Tiek Argentina, tiek daugelis kitų to regiono šalių patirs šiuos pakilimus ir nuosmukius. Tačiau visada egzistuoja ir šviesioji pusė ta prasme, kad, šaliai nuėjus į tam tikrą kraštutinumą, atsiranda žmonių grupė, kuriuos šitai pažadina. Ir tuomet jie gali išeiti į priekį ir pareikalauti įgyvendinti labiau subalansuotą požiūrį į ekonomiką.

Deja, tebėra atviras klausimas, ar tai įvyks Argentinoje, Brazilijoje ar bet kurioje kitoje šalyje. Tačiau visada egzistuoja stipri galimybė. Ir aš iš tiesų esu pasiruošęs dirbti su žmonėmis, net jeigu jie nieko nežino apie pakylėtuosius mokytojus, su tais žmonėmis, kurie yra atviri naujoms idėjoms, galinčioms suteikti didesnį klestėjimą žmonėms.

Pietų Amerikoje, Centrinėje Amerikoje, susiduriame su tokia pačia problema, kurią matome visur, kad egzistuoja tendencija susiformuoti valdžios elitui, kuris nori išnaudoti ekonomiką ir tiesiog vogti turtą iš populiacijos. Ir praeityje kai kurioms šalims tai suteikė norą eksperimentuoti su socializmu. Tačiau ir tai neveikia.

Tad reikalingas naujas požiūris, ir jis palaipsniui bus atneštas, nebūtinai Pietų Amerikoje, tačiau jis bus atneštas. Ir jau egzistuoja tam tikros idėjos, kurias šalys gali įgyvendinti. Reikia tik noro. Ir daugeliu atvejų, reikia patirti tam tikrą ekonominę krizę, kad atsirastų pasiryžimas ieškoti naujo požiūrio į ekonomiką.

Egzistuoja tendencija, bent jau kai kuriose šalyse, pažvelgti į didesnį klestėjimą turinčias šalis, ar tai būtų Jungtinės Valstijos ar kitos šalys, ir manyti, kad galite paimti tose šalyse egzistuojantį ekonomikos modelį ir nekritiškai jį perkelti į Pietų Amerikos šalį. Tai daryti nėra išmintinga, kadangi žmonių psichologijoje, žmonių kilmėje visada egzistuoja tam tikros sąlygos.

Ir, žinoma, negalima neatsižvelgti į tai, kad daugelyje Pietų ir Centrinės Amerikos šalių vis dar tebėra jaučiama stipri katalikų bažnyčios įtaka, kuri, jeigu pažvelgtumėte į katalikų bažnyčios istoriją ir kaip stipriai ji prisidėjo prie feodalinio amžiaus Europoje suformavimo, iš esmės turi elitistinį požiūrį. Katalikų bažnyčia skatina elito visuomenėje susiformavimą, žemindama visą populiaciją ir sakydama, kad žmonės yra nusidėjėliai ir privalo paklusti elitui. Tai taip pat yra vienas iš veiksnių, į kurį turi būti pažvelgta ir kuriam turi būti mestas iššūkis šalyse, kurios yra stipriai katalikiškos.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2021 Kim Michaels