Dangus

Pabėgėliai ir politinė situacija Švedijoje

Klausimas: Norėčiau mokytojų paklausti apie dvasinę situaciją Švedijoje, atsižvelgiant į socialines ir politines joje egzistuojančias aplinkybes. Ateinančiais metais Švedijoje vyks rinkimai, ir politinė situacija yra ganėtinai nerami. Prieš dvejus metus, Švedija priėmė beveik 166 000 pabėgėlių, ir žmones tai paskatino susimąstyti apie Švedijos ateitį. Kai sulaukiame tiek daug imigrantų, kokia yra dvasinė perspektyva?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels, perduotas Estijos konferencijoje 2017 m.

Na, mano mylimieji, Švedijos šalis turi didelį potencialą būti viena iš šalių pionierių Aukso Amžiaus įkūnijime. Kad galėtų išpildyti šį potencialą, Švedijos šaliai taip pat yra būtina pažvelgti į savo nacionalinę psichiką ir suvokti, jog savo nacionalinėje psichikoje turi tam tikras tendencijas, kurios jai gali sutrukdyti tapti viena iš lyderių naujame amžiuje.

Viena vertus, Švedija trokšti būti tarptautine lydere, kaip tą aiškiai galite matyti iš jos istorijos. Tuo pat metu, ji turi tam tikrus blokus nacionalinėje psichikoje, kurie jai trukdo imtis šio vaidmens. Vienas iš didžiausių blokų, žinoma, yra (kaip suvokė šis pasiuntinys tenai begyvendamas) nenoras atvirai kalbėti apie tam tikrus klausimus ir problemas.

Klausime buvo paminėta didelio imigrantų skaičiaus problema, ir būtent čia turite šią prieštarą nacionalinėje Švedijos psichikoje. Švedai nori, kad visi juos laikytų atvira ir labai tolerantiška visuomene, ir būtent dėl to priima didelį pabėgėlių arba imigrantų skaičių. Tuo pat metu savo nacionalinėje psichikoje jie turi šį nenorą atvirai kalbėti apie problemas. Didelio skaičiaus kitokią kultūrą turinčių žmonių atvykimas į tam tikrą šalį neišvengiamai sukurs problemas. Jeigu bijote tai vadinti problemomis, tuomet vadinkite tai kažkuo kitu. Tačiau yra absoliučiai neišvengiama, kad susidursite su problemomis, kurias bus būtina spręsti, ir jos negalės būti išspręstos, jeigu nenorėsite apie jas sąžiningai ir atvirai kalbėti.

Ir štai čia yra silpnoji švedų vieta, kad jie nenori atvirai kalbėti apie dalykus. Jie nori apsimesti, kad problema neegzistuoja. Jie nori viską nuslėpti ir galvoti, kad viskas savaime išsispręs. Dėl to daugumai kitų šalių yra neįmanoma bendradarbiauti su švedais, kadangi daugelis kitų šalių tradiciškai yra daug labiau linkusios kalbėti apie problemas ir tuo būdu jas spręsti.

Tad turite šį prieštaravimą, kad, viena vertus, Švedija nori būti lydere, tačiau ji nori būti lydere, priversdama visas kitas šalis priimti Švedijos problemų sprendimo būdą. Tai yra paprasčiausiai nerealistiška. Tai yra nebrandus požiūris, ir kaip matote šiame rinkimų procese, politinė situacija darysis vis labiau chaotiška, ir Švedijos žmonės eis į vis didesnį susipriešinimą dėl šios problemos, tiesiog dėl to, kad, kai neleidžiate žmonėms laisvai reikšti savo jausmų ir kalbėti apie problemą, kuriate vis didesnę įtampą.

Matysite, kad šios ekstremistų partijos, su savo ekstremistinėmis pažiūromis, įgis vis didesnį palaikymą. Tai vyksta ne dėl to, kad dauguma žmonių nori palaikyti dešiniojo sparno partijas. Matėte tai istorijos eigoje. Pavyzdžiui, nebuvo taip, kad iš pradžių dauguma vokiečių būtų palaikę nacių partiją, tačiau jie buvo nepatenkinti tradicinėmis partijomis ir todėl buvo linkę išreikšti palaikymą tiems, kurie bent jau kalbėjo kažką kitaip, kurie nebijojo kalbėti apie problemas.

Tą patį matote ir Švedijoje. Tos partijos, kurios nebijo kalbėti apie imigrantų keliamas problemas, gauna palaikymą, kadangi žmonės jaučia, jog daugiau niekas nenori klausyti jų išreiškiamo susirūpinimo. Tad tai iš tiesų yra klausimas – ir šiuo metu tai yra atviras klausimas, – kiek rimta turės tapti politinė krizė Švedijoje, kad vyraujančios krypties politikai ir apskritai visi žmonės ryžtųsi pažvelgti į šią problemą nacionalinėje psichikoje ir tiesiog atliktų pokytį suvokdami: „Tai privalo pasikeisti. Tai daugiau nebegali tęstis. Negalime būti lyderiaujančia šalimi šiuolaikiniame pasaulyje, jeigu nesugebame atvirai kalbėtis ir tikimės, kad bendradarbiavimas reiškia, jog kiti žmonės viską turėtų daryti taip, kaip mes to norime.“

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2017 Kim Michaels