Aukso amžiaus pokyčiai JAV politinėje sistemoje

Klausimas: Sen Žermenas pranašavo, kad vieną dieną JAV pasidalins į penkis regionus, tačiau regimai išliks viena šalimi, išliks Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Ar galėtum, prašau, plačiau paaiškinti, ar tuomet JAV bus viena, savo struktūra panašėdama į ES, su tarp skirtingų regionų vykstančiu bendradarbiavimu, o gal ji vis dar tebebus centralizuota federacija? Ir jeigu taip, ar ji išsaugos prezidentinę sistemą, kuri turi vykdomąją galią, o gal pereis prie parlamentinės demokratijos, su aiškiu valdžios pasidalijimu, užtikrinančiu teismų ir prokurorų, kaip dviejų valdžios organų, nepriklausomumą, dviejų valstybės organų trečiojoje valstybinės valdžios šakoje, kaip yra daugumoje Europos šalių. Ir galiausiai, ar ji paliks tą egoistinį, individualistinį, neokonservatyvųjį liberalizmą, tapdama labiau socialine demokratija, su labiau besirūpinančia valdžios sistema.

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2024 m. konferencijoje Čikagoje.

Na, žinoma, pokyčiai Jungtinėse Valstijose iš tiesų įvyks, mums pereinant į aukso amžių. Nėra neįmanoma, kad gali susiformuoti tam tikri regionai ar valstijos, kurios jaučia, kad yra labiau susiderinusios politiškai, tačiau tikrai netrokštu matyti ir neturiu vizijos, kad tai išardys šalies vienybę. Jungtinių Valstijų galia glūdi žodyje „jungtinės“, o ne žodyje „valstijos“.

Jūs jau turite valdžios pasidalijimą, valdžios balansą. Tačiau yra akivaizdu, kad aukso amžiuje prezidentas turės mažiau galių nei šiandien, ir jis bus panašesnis į daugelio Europos šalių ministrą pirmininką. Taip pat kažkuriuo metu ateis momentas, kai Senato bus atsisakyta ir liks tik vienas parlamentas. Taip pat ateis momentas, kai bus atsisakyta dvipartinės sistemos, ir arba atsiras daugiau partijų, arba galiausiai ateis situacija, kai partijų nebeliks, nes parlamento nariai tiesiog balsuos pagal savo sąžinę.

Yra daug pokyčių, kurie gali įvykti. Žinoma, neoliberalizmas pamažu išnyks ir Jungtinėse Valstijose aukso amžiuje atsiras daug stipresnis socialinis sąmoningumas, kurį jau matote kai kuriose Europos šalyse, ypač Šiaurės Europoje.

Akivaizdu, jog tuo nenoriu pasakyti, kad tai, ką matote Europoje, yra išskirtinai europietiška. Tai yra universalu, ir tai yra aukso amžiaus mąstymo dalis. Aukso amžiuje atsiras daug stipresnis mūsų taip vadinamas pamatinis žmogiškumas, kuomet žmonės matys, jog turime rūpintis vienas kitu. Todėl privalo egzistuoti visuomeninė sveikatos apsauga, tam tikras socialinis saugumo tinklas, valstybinės pensijos. Negalite leisti, kad šiems dalykams vadovautų komerciniai interesai. Tai nėra išskirtinai europietiška. Tai tiesiog yra universalios vertybės.

Akivaizdu, kad vienas iš pagrindinių dalykų, kuris nutiks mums judant tolyn į aukso amžių, yra tai, kad atsiras didesnis valdžios elito ir jų manipuliacijų suvokimas. Ir bus suprasta, kad demokratiškai išrinktos valdžios vaidmuo yra apsaugoti žmones nuo elito išnaudojimo, kaip jau ne kartą apie tai kalbėjau.

Ir kokiu būdu tai bus padaryta Jungtinėse Valstijose skirsis nuo Europos ar kitų pasaulio šalių. Tačiau tai bus padaryta. Tai bus padaryta kaip aukso amžiaus dalis. Ir kada tiksliai ir kaip tiksliai tai bus padaryta priklausys nuo individualių skirtumų. Ir jeigu kalbėtume atvirai, Jungtinės Valstijos greičiausiai bus viena iš paskutinių šalių, kuriose bus imtasi rimtų priemonių valdžios elitui pažaboti. Tačiau tai įvyks.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2024 Kim Michaels