Dirbtinis intelektas psichoterapijoje

Klausimas: Ar dirbtinis intelektas gali būti naudingas žmonių psichoterapijoje ir sinergijų sukūrimui? Vis daugiau žmonių nori psichoterapijos, tačiau terapeutų skaičius yra ribotas, o pacientai dažnai susiduria su didelėmis laiko ir lėšų sąnaudomis. Ar dirbtinis intelektas galėtų padėti pagerinti šią situaciją, kad daugiau žmonių galėtų naudotis terapija?

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. Korėjos konferencijoje.

Na, dabartinėje savo formoje jis negali to padaryti, tačiau gali būti pritaikytas, išplėstas ir patobulintas, kad galėtų atlikti tam tikras funkcijas, išklausydamas žmones ir suteikdamas jiems tam tikrą grįžtamąjį ryšį. Jis nebūtų toks geras kaip geras žmogus terapeutas, tačiau jis galėtų prilygti blogam žmogui terapeutui, ir tai, žinoma, yra tiesa, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kurie yra atviri terapijai, nei yra psichologų.

Tačiau aš sakyčiau, kad geresnis sprendimas šiai problemai – ir šis sprendimas, tikėtina, kažkuriuo metu bus įgyvendintas – yra sukurti kitas terapeutų formas, kitas švietimo programas tapimui terapeutu, kurios netruktų taip ilgai, nebūtų tokios sudėtingos ir keliančios tiek daug reikalavimų. Mes jau anksčiau kalbėjome, kad daugelis dvasingų žmonių, kurie jau kurį laiką eina keliu, iš tiesų turi gebėjimą konsultuoti žmones. Kai kurie jau pradėjo tai daryti, patys rengdami seminarus arba siūlydami individualias konsultavimo sesijas, ir ateinančiais dešimtmečiais tai vis labiau paplis, ir matysite, kad žmonės galės praleisti vieną ar du dešimtmečius, individualiai siekdami dvasinio augimo, o tuomet jie pereis į terapeuto vaidmenį, kuriame galės padėti kitiems žmonėms, duodami individualias sesijas.

Taip pat gali ateiti momentas, kai bus suorganizuota formalesnė edukacija, kurioje žmonės galės mokytis, ir atsiras toks kaip ir standartas, kaip padėti žmonėms, užuot viską palikus individualiai savieigai. Šiam sprendimui iš tiesų turėtų būti teikiama pirmenybė, kadangi mašina niekada nesugebės padaryti to, ką gali padaryti žmogus, bendraudamas su kitu žmogumi. Tai tiesiog nėra įmanoma, tačiau, žinoma, jūs galite užprogramuoti mašiną užduoti dažniausiai pasitaikančius klausimus, kurie gali padėti žmonėms išsiaiškinti, kokios yra jų problemos, ir jūs, žinoma, galite sukurti mašiną, kuri sėdėtų ir pasyviai visą valandą klausytųsi, pacientui kalbant apie save, kaip tai daro daugelis terapeutų.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels