Hablo teleskopas ir visatos beribiškumas

Klausimas: Hablo teleskopo pagalba gauname šiuos pasakiškus vaizdus iš tokių tolimų atstumų, kad protu sunku suvokti, tačiau mūsų astronomai mums pasakoja, vien naudodamiesi matematika, kad štai tenai gimsta žvaigždė, o tenai vystosi juodoji skylė, ir man visada kirbėjo klausimas, ar jie čia neblefuoja, nes pagrindinis jų įrankis tėra matematika. Tad mano klausimas būtų dvejopas: ar iš tiesų viskas yra taip, kaip jie sako, o gal tikėtina, kad pamatysime naujus vaizdus, kurie skirsis nuo to, ką matome per Hablo teleskopą arba per tuos roverius, kuriuos siunčiame toli toli, į kitas planetas?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels, perduotas konferencijoje Olandijoje 2017 metais:

Niekas nėra taip, kaip teigia materialistai, ir vis dėlto, Hablo teleskopas, žinoma, registruoja pagrįstus duomenis, kuriuos mokslininkai interpretuoja savo dabartinės pasaulėžiūros, dabartinės ideologijos rėmuose. Taip pat, žinoma, egzistuoja ir kiti būdai interpretuoti šiuos duomenis.

Akivaizdu, kad žmonija su astronomija daro lygiai tą patį ką daro su dalelių greitintuvais. Žmonės mėgina atrasti vis daugiau ir daugiau detalių. Nesvarbu, ar leisitės į vis mažesnes ir mažesnes subatomines daleles, ar eisite vis toliau ir toliau į visatą, niekada nepasieksite kažko galutinio, niekada nepasieksite galutinio supratimo.

Kaip kad galite nepaliaujamai pusiau dalinti atstumą tarp čia ir ten, iš tiesų galite keliauti tolyn į visatą, nepasiekdami jos ribų. Sakiau, kad galite keliauti į visatą nepasiekdami jos ribų, bet nesakiau, kad visata yra beribė. Nes čia egzistuoja subtilus skirtumas, kurį net ir Einšteinas intuityviai suvokė. Jeigu keliausite tolyn į kosmosą, visą laiką judėdami ta pačia kryptimi, vieną dieną grįšite į pradinį tašką iš priešingos krypties. Nors viskas nėra taip paprasta, kaip tai aiškino Einšteinas, realybė iš tiesų yra tokia, kad, kai keliaujate vis tolyn į kosmosą, iš tiesų pradedate žiūrėti atgalios, iš kur atvykote, tačiau, kadangi į tai žiūrite iš kitokios perspektyvos, galvojate matantys kažką naujo.

Tikroji problema čia, vėlgi, yra tokia, kad, ar žiūrėsite gilyn į materiją, ar žiūrėsite vis tolyn į kosmosą, niekada nepadarysite to galutinio atradimo, kuris jums galėtų suteikti teoriją apie viską. Tai padarysite tik atsitraukę atgal ir pažvelgę į visumą, ir pilnai visatą suprasite, tik nustoję ieškoti mažiausių ir didžiausių dalių ir pažvelgę į veidrodį. Nes tiktai pažvelgę į sąmonę ir sąmonės vaidmenį galėsite tai suprasti, galėsite suprasti pasaulį, kuriame gyvenate.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2017 Kim Michaels