Pasaulinis ekonomikos forumas ir Didžiojo Perkrovimo iniciatyva

Klausimas: Ar galėtų mokytojai ką nors pakomentuoti apie pasaulinį ekonomikos forumą ir didžiojo perkrovimo iniciatyvą, kuria yra siekiama atstatyti pasaulio ekonomiką ir socialines struktūras? Ir ar tai yra dermėje su Sen Žermeno vizija aukso amžiui?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas vebinare „Kaip pagilinti Kristaus įžvalgumą“ 2020 metais.

Na, mano mylimieji, į tokį klausimą kaip šis nėra juodai balto atsakymo. Pasaulinis ekonomikos forumas ir susitikimai Davose iš tiesų tam tikru laipsniu kuria dialogą tarp iš skirtingų pasaulio dalių susirinkusių žmonių. Iš pradžių tai buvo labiau valdžios elito klubas, tačiau pastaraisiais metais jo dalyvių skaičius išsiplėtė ir atsirado didesnė įvairovė, tad jame bent jau yra išklausomi skirtingi požiūriai.

Už viso to, žinoma, visada egzistuoja valdžios elitas, kuris rengia susitikimus savo uždaruose posėdžiuose ir mėgina kurpti savo viziją, kuria linkme turėtų eiti pasaulis. Ir šie valdžios elito žmonės nėra dermėje su mano aukso amžiaus vizija. Tačiau nenuvertinkite fakto, kad bet koks forumas ar iniciatyva, suburianti žmones iš daugelio skirtingų pasaulio vietų, kurie susirenka dialogui, yra svarbus žingsnis į dabartinių sąlygų pakeitimą. Tai yra svarbu žmonių susipažinimui, tam tikro ryšio užmezgimui, kuris yra pamatinio žmogiškumo dalis – kuomet suvokiate, kad kiti žmonės iš tiesų yra panašūs į jus, turi tokius pačius interesus ir panašiai.

Tad visa tai turi tam tikrą vertę. Tuo nenoriu pasakyti, kad tai remiu ar kad pilnai pritariu tam, kas tenai vyksta. Aš tiesiog sakau, kad nors kažkas gali būti iš esmės diriguojama puolusių būtybių, tai vis tiek gali padaryti tokį poveikį, kurio jos nebuvo numatę ar neturėjo savo planuose. Tad net ir ši didžiojo perkrovimo iniciatyva (kuri taip pat nėra dermėje su mano vizija aukso amžiui), gali turėti pozityvų poveikį, paskatindama žmones mąstyti apie tam tikrus dalykus. Akivaizdu, kad ekonomika taip stipriai krito žemyn dėl Covid-19 pandemijos, kad reikia imtis kažkokių drastiškų veiksmų. Ir tai, kad yra žmonių, kurie suvokia, jog reikia imtis drastiškų veiksmų, yra žingsnis teisinga linkme.

Na ir dabar, jeigu pažvelgtumėte į tai, ką siūlo šie žmonės, tai nėra tokie pokyčiai, apie kuriuos kalbėjau: apie pinigų sistemos pertvarkymą, apie skolomis grįstos ekonomikos atsikratymą, apie finansinio elito ir finansų sistemos nuvertimą, kad negalėtumėte iš pinigų uždirbinėti pinigų, ir panašūs dalykai. Jie kalba apie dalykus, kurie iš esmės palaiko fundamentaliai kapitalistinę ekonomiką, tuo pat metu kažkiek kalbėdami apie faktą, kad ekonomikai gresia griūtis dėl pandemijos. Tai tarsi mėgintumėte uždėti pleistrą ant žaizdos, užuot ją susiuvę.

Ir vis dėlto, yra būtina, kad žmonės bent jau susirinktų drauge ir mąstytų apie tai, imtųsi įvairių iniciatyvų, ir tuomet, laikui bėgant, tai gali kai kuriuos žmones padaryti atviresnius idėjoms, kurios iš tiesų atneš pokyčius. Žinoma, didžiausias pandemijos iškeltas klausimas yra kaip seksis pasaulio ekonomikai nuslūgus pandemijai? Kas įvyks? Ar bus įmanoma atkurti ekonomiką iki to lygmens, kuriame ji buvo anksčiau, apsimetant, kad nieko neįvyko? O gal ekonomikai reikės patirti tam tikrus kolapsus, kad būtų imtasi drastiškesnių pokyčių? Tai dar pamatysime. Tai labai stipriai priklausys nuo lyderių reakcijos, bet taip pat ir nuo žmonių reakcijos, ar jie ims reikalauti kitokios ekonomikos formos.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2020 Kim Michaels