Me Too (Aš taip pat) judėjimas

Klausimas: Ar galėtų mokytojai pakomentuoti „Me Too“ (Aš taip pat) judėjimą ir ką tik vykusį moterų judėjimą Amerikoje? Ar tai turės įtakos tolesniam moterų išlaisvinimui, o gal tai tėra tik dar viena skaldanti taktika?

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2018 m. konferencijoje Albuguerqe (JAV).

Na, „Me Too“ judėjimas iš tiesų yra reikalingas žingsnis kolektyvinės sąmonės kėlime. Paimkime pavyzdį – kino industriją: visi, kurie dalyvavo kino industrijoje per pastaruosius keletą dešimtmečių, žinojo, kad tam tikri režisieriai, tam tikri aktoriai, tam tikri piniguočiai piktnaudžiavo savo įtakinga pozicija seksualiai išnaudodami moteris, net ir vyrus, bet daugiausia moteris.

Ir tai ilgą laiką buvo taip vadinama vieša paslaptimi kino industrijoje tarp tų, kurie sukosi toje virtuvėje, ir buvo absoliučiai būtina, kad tai būtų paviešinta ir nustotų būti paslaptimi, ir kad žmonės pradėtų labiau tai suvokti.

Buvo absoliučiai būtina šioms moterims prabilti. Tai buvo absoliučiai būtina jų pačių individualiam gijimo procesui. Tačiau tai taip pat buvo jų dangiškojo plano dalis, kad jos prisiekė tai prisiimti ir su tuo susidurti, idant atkreiptų į tai visuomenės dėmesį. Tad akivaizdu, jog tai yra teisingas žingsnis, ir, tiesą sakant, mes iš tiesų atsiliekame nuo to laiko momento, kai tai idealiu atveju turėjo įvykti.

Nes iš tiesų galite pažvelgti į kai kuriuos iš šių režisierių, kurie ištisus dešimtmečius nebaudžiamai tuo piktnaudžiavo, pinigais išsukdami savo uodegą, pirkdami tylą iš tų, kurias jie prievartavo, ir galite paklausti: „Kaip tai galėjo šitaip ilgai tęstis? Kaip jiems pavyko su tuo išsisukti? Kodėl neatsirado nė vieno, kuris būtų pažvelgęs į karalių ir taręs: ‘Ei, bet juk karalius nuogas?’“ Tad tai yra reikalinga ne tik kino industrijoje – tai taip pat yra reikalinga politinėje srityje, taip pat ir religinėje srityje, kad būtų apnuoginta vis daugiau ir daugiau seksualinio išnaudojimo atvejų, kuriuos vykdo katalikų bažnyčia.

Na ir dabar, ar gali bet kuris judėjimas būti panaudotas skaldymui? Taip, žinoma. Su viskuo yra įmanoma nueiti per toli. Visame kame yra įmanoma prarasti pusiausvyrą, tačiau tai taip pat yra proceso dalis, mano mylimieji. Ką mes jums mėginome perduoti šioje konferencijoje? Nėra jokio galutinio rezultato, dėl kurio dirbtume. Rezultatas yra pakelti sąmonę. Tad kaip pakeliate sąmonę? Ne kažką slopindami. Ne kažko nedarydami. Kaip mokotės? Eksperimentuodami. Kažką padarydami, pamatydami rezultatą ir tuomet patobulindami savo metodus pagal tuos rezultatus. Jeigu nebūtumėte to padarę, jeigu nebūtumėte išdrįsę eiti į priekį ir eksperimentuoti, kaip būtumėte pasimokę?

Tad, vėlgi, žinoma, galite grįžti į praeitį ir pažvelgti į ankstyvąsias moterų judėjimo dienas ir matyti, kad kai kurios moterys buvo labai – bent jau iki tam tikro momento – militaristiškai nusiteikusios feministės, ir galite matyti, kad tai buvo nesubalansuota. Tačiau, vėlgi, tai buvo būtinas etapas, kadangi dažnai matote, kaip jau anksčiau sakėme, kad kai pradeda vykti kažkas naujo, pirmieji judėjimą kuriantys žmonės dažnai būna ganėtinai išsibalansavę. Tai yra būtina, kadangi turite žmonių – paimkime kino industrijoje dirbančius žmones, – kurie yra labai, labai išsibalansavę, ne tik dėl to, kad išnaudoja moteris, bet ir dėl to, kad nori išlaikyti tai paslaptimi.

Tad turite tam tikrus labai išsibalansavusius žmones, kurie sukūrė situaciją, ir dažnai prireikia žmonių, kurie būtų išsibalansavę priešingame kraštutinume, kad galėtumėte išeiti iš aklavietės ir viskas pradėtų judėti. Ir tuomet palaipsniui, idealiame scenarijuje, į šį judėjimą įsilieja didesnėje pusiausvyroje esantys žmonės, idant šis judėjimas netaptų skaldantis, ir neimtų vykti šis dualistinis mūšis, bet kad jis iš tiesų padėtų pakelti kolektyvinę sąmonę ir padėtų jums atrasti labiau subalansuotą požiūrį.

Jūs šiuo metu esate situacijoje, kurioje šie žmonės labai ilgą laiką išnaudojo moteris, ir yra būtina juos apnuoginti žiniasklaidoje, paduoti juos į teismą ir yra akivaizdu, kad jie tam priešinsis. Jie mėgins sunaikinti moteris, kurios išdrįso prabilti, sunaikinti jas psichologiškai, sunaikinti jų patikimumą, ir moterys tikriausiai, bent jau kai kurios iš jų, įsitrauks į šį labai dualistinį mūšį, mėgindamos įrodyti, kad yra teisios.

Tad turėsite vykstantį šį dualistinį mūšį, ir jis kurį laiką bus skaldantis, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tai yra būtina, kad būtų atkreiptas visuomenės dėmesys į tai ir pasiektume tašką, kuomet visuomenė iš esmės tartų: „Negalime leisti toliau tam tęsis. Negalime leisti egzistuoti kino industrijai, kuri yra paremta sistematišku moterų išnaudojimu. Negalime leisti egzistuoti katalikų bažnyčiai, kuri turi sisteminę problemą, leisdama dvasininkams prievartauti vaikus. Negalime leisti verslininkams ir politikams sistematiškai išnaudoti savo sekretores ir negalime leisti vykti kitiems panašiems dalykams.“

Kai į tai sutelksite savo dėmesį ir tai permąstysite, palaipsniui kolektyvinė sąmonė pasikeis iki tokio taško, kad žmonės pradės suprasti, jog jie negalės su tuo išsisukti.

Ir iš pradžių prievartautojai tiesiog sakys: „Na, turiu liautis tai daryti, nes mane gali sučiupti, ir nenoriu sugriauti savo karjeros.“ Tai, žinoma, nėra aukščiausia reakcija, tačiau ateis momentas, kai šis išnaudojimas tiesiog nunyks. Ateis nauja karta, kuri jau nuo pat pradžių laikys tai neįmanomu dalyku ir tiesiog ne tuo, ką jie darytų, išnaudodami žmones šiuo būdu. Būtent taip keičiasi sąmonė ir būtent taip visuomenė juda į priekį.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2018 Kim Michaels