Ataturkas, islamas, sekuliarizmas ir demokratija

Klausimas: Ar musulmonų daugumą turinčios šalys, tokios kaip Bosnija, Kosovas, Albanija ir Turkija, turi ateitį ES arba Europoje Aukso Amžiuje? Ar jose turėtų būti jėga įgyvendintas sekuliarizmas, kaip tai padarė Kamalas Ataturkas Turkijoje? Ar jis buvo susiderinęs su Mokytojais, o gal jis priklausė Dönmeh grupei, kaip yra tvirtinama, ir buvo puolusi būtybė?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2021 metų vebinare „Ideologijų eros pabaiga“.

Ataturkas buvo tam tikru laipsniu susiderinęs su pakylėtaisiais mokytojais ir suvokė, jog norint sukurti pilnai funkcionuojančią demokratiją, šalis privalo būti sekuliari, šalyje turi egzistuoti religinė laisvė. Ir religiniai vadai negali dominuoti sekuliarioje valdžioje, civilinėje valdžioje.

Akivaizdu, kad tai, ką matote daugelyje Vidurio Rytų šalių, ir ką, iš tiesų, šiuo metu matote ir Turkijoje, yra tai, kad vyksta mūsų taip vadinamas desperatiškas tamsos jėgų ir islamo fundamentalistų mėginimas išsaugoti visuomenę savo gniaužtuose. Jie žino pralaimintys šią kovą, jie kovoja pralaimėtą mūšį, tačiau mėgina pratęsti laiką, kuriame galėtų daryti įtaką visuomenei su savo fundamentalistinėmis interpretacijomis ir Šarijos įstatymu.

Mums vis labiau artėjant prie aukso amžiaus tai neišvengiamai turės žlugti, tai turės pasikeisti, tiek Turkijoje, tiek Europos šalyse, kuriose daugumą sudaro musulmonai. Šios šalys negali būti pilnai funkcionuojančios demokratijos, jeigu šalyje egzistuoja dauguma, kuri nori primesti musulmonišką ideologiją, musulmonišką pasaulėžiūrą visai šaliai ir visiems ne musulmonams šalyje.

Suprantate, ką kalbėjome apie demokratiją. Tai yra tokia valstybės valdymo forma, kuri siekia įveikti susiskaldymus visuomenėje, siekia įveikti konfliktus ir jėgos naudojimą. Jeigu turite žmonių grupę, kurie yra pasiruošę naudoti smurtą, ar bent jau per prievartą stengiasi primesti savo pasaulėžiūrą likusiai populiacijos daliai, ar tai būtų dauguma ar ne, tuomet tai negali būti pilnai funkcionuojanti demokratija. Jūs tuomet turite skilimą toje demokratinėje šalyje. Suskilęs namas negali išstovėti, kaip sakė Jėzus, ir todėl tai negali funkcionuoti aukščiausiu savo potencialu.

Matote tai šiuo metu Jungtinėse Valstijose, kuriose egzistuoja ši krikščionių fundamentalistų mažuma, kurie siekia primesti savo krikščionišką pasaulėžiūrą Amerikai. Ir prie jų prisijungia kai kurie labai konservatyvūs žmonės, kurie siekia primesti savo konservatyvų požiūrį. Ir tai sukuria didžiulį skilimą, kuris neleidžia Amerikos demokratijai ir Amerikos šaliai funkcionuoti aukščiausiu savo potencialu. Ir jau anksčiau sakiau, kad tai iš tiesų stabdo aukso amžiaus įkūnijimą Jungtinėse Valstijose.

Tas pats, žinoma, galioja ir kitoms šalims. Turkija, vadovaujama Erdogano, nuėjo į aklavietę, ir Turkijos augimas link aukso amžiaus patyrė ganėtinai dramatišką sustojimą. O kai kurios kitos šalys, tokios kaip Kosovas, Bosnija ir Albanija iš tiesų net nebuvo tiek toli pasistūmėjusios kiek Turkija prieš Erdoganui ateinant į valdžią.

Tad iš tiesų yra šalių, kurios dar turės nueiti ilgą kelią, kad galėtų tapti funkcionuojančiomis ES narėmis ir galėtų įžengti į aukso amžiaus mąstymą. Tad galėtume sakyti, jog būtų konstruktyvu, kad sekuliarizmas būtų įtvirtintas kaip pamatinis principas šiose šalyse. Tuo nenoriu pasakyti, kad tai turėtų būti primesta šioms šalims per prievartą. Ir galėtume sakyti, kad Ataturkas nuėjo per toli, siekdamas tai primesti prievarta. Tačiau tai iš tiesų turi įvykti, kad šios šalys galėtų pereiti į aukso amžių.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2021 Kim Michaels