Ar Jėzus buvo esenas?

TEMOS: Jėzus nebuvo esenas – esenai buvo pernelyg linkę į kraštutinumus – Jėzus mokė vidinio kelio ir todėl neapibrėžė išorinių reikalavimų

Klausimas: Jėzau, egzistuoja esenų evangelija, kurioje teigiama, kad tu buvai esenas. Ar tai tiesa?

Atsakymas iš pakylėtojo mokytojo Jėzaus per Kim Michaels:

Aš niekada formaliai nebuvau esenas ir neužėmiau jokios oficialios pozicijos esenų bendruomenėje. Aš turėjau ryšių su esenais ir tikėjausi, jog jie taps mano mokymo pagrindiniais skleidėjais. Deja, esenų bendruomenė nesugebėjo transcenduoti savo polinkio į kraštutinumus. Vienas iš tokių dalykų buvo jų primygtinas reikalavimas laikytis mitybos režimo ir gyvenimo stiliaus, kurie paprasčiausiai buvo pernelyg nesubalansuoti daugumai žmonių. Kitas pavyzdys buvo jų svajonė, kad Mesijas ves žydus į militaristinį sukilimą prieš romėnus. Kadangi aš nepateisinau jų lūkesčių, koks turėtų būti Mesijas, dauguma jų mane atstūmė ir neišpildė mano į juos dėtų vilčių. Todėl aš savęs nelaikau esenu.

Matote, pagrindinė mano misija buvo padėti žmonėms atrasti universalų kelią, vedantį į Kristaus sąmonę. Tai yra vidinis kelias, ir aš mėginau jį apibūdinti universaliais terminais, kurie visgi buvo apriboti kultūros, kurioje pasirodžiau. Neiškėliau jokių išorinių reikalavimų, kurie apsunkintų žmonėms priimti šį kelią. Nereikalavau, kad žmonės laikytųsi kokios nors dietos, kad taptų žydais prieš tapdami krikščionimis ar kad būtų apipjaustyti. Tai yra išoriniai faktoriai, ir nors, žinoma, mityba gali turėti įtakos jūsų dvasinio augimo spartai, daug svarbiau yra eiti vidiniu keliu į Kristiškumą, nei laikytis kokių nors išorinių taisyklių ar ritualų.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2003 Kim Michaels